Zastosowania > Case Study

Case Study

 

DomainMaker.pl

Podstawowe informacje

Klient
DomainMaker.pl

Zakres działalności
Platforma współpracy w ramach rejestracji oraz utrzymywania domen internetowych.

Przebieg wdrożenia

Cel
Ograniczenie kosztów archiwizacji korespondencji faksowej, wprowadzenie sprawnie działającego systemu przepływu korespondencji.

Realizacja
Po kompleksowej analizie natężenia korespondencji faksowej otrzymywanej od Klientów domenowych oraz generowanych kosztów archiwizacji zaproponowano całkowite zastąpienie tradycyjnej korespondencji faksowej nowoczesnym rozwiązaniem wirtualnego faksu internetowego MultiFax. Pakiet numerów MultiFax przygotowano do obsługi na 10 stanowiskach komputerowych zarówno do odbioru, jak i wysyłania faksów z wykorzystaniem technologii MultiFax. W ramach wdrożenia przeszkolono Użytkowników pod kątem funkcjonalności wprowadzanej technologii. Przygotowano serwer archiwizujący wraz z kopią zapasową.

Efekty wdrożenia

Funkcjonalność
Dotychczasowych 5 telefonicznych linii wychodzących przeznaczonych na obsługę faksu zastąpiono 1 usługą MultiFax obejmującą w standardzie 3 niezależne numery faksowe do odbierania i wysyłania faksów. Obsługa realizowana jest z każdego stanowiska komputerowego jednocześnie, firma DomainMaker nie ma już do czynienia z sytuacją zajętości linii i ograniczeniami w przesyłaniu i odbieraniu zamówień i zleceń. Fax internetowy umożliwia archiwizację dokumentów w formie elektronicznej, a nie jak dotychczas na papierze termicznym.

Wydajność
Średni czas pracy związanej z obsługą korespondencji faksowej został zmniejszony o 50%. Opłaty związane z utrzymaniem linii telefonicznych zostały ograniczone o 85%.
W pierwszym miesiącu po wdrożeniu usługi elektronicznie archiwizowano ok. 5000 faksów (przy rocznej korespondencji na poziomie 60 000 otrzymywanych faksów o łącznej długości ok. 140 000 stron), bezpiecznie i skutecznie ze względu na dodatkową przestrzeń przeznaczoną na kopię zapasową. Dotychczasową przestrzeń przeznaczoną na tradycyjne Archiwum otrzymywanych dokumentów (ok. 50 m³ na segregatory) wykorzystano na przygotowanie dodatkowych stanowisk pracy.

Poszerzenie współpracy
Ze względu na znaczące oszczędności kosztów stałych związanych z bieżącą obsługą i archiwizacją korespondencji faksowej, a także związanych z możliwością rozwoju Firmy poprzez wykorzystanie zyskanej przestrzeni oraz dzięki kompleksowej obsłudze przygotowujemy wdrożenie usługi MultiFax w Dziale Marketingu celem implementacji technologii do realizacji faksowych kampanii reklamowych z wykorzystaniem narzędzi FaxMailing-u.

Wypowiedź Klienta

„Dzięki współpracy z Firmą Hardnet znacznie usprawniliśmy system przepływu informacji. Faks internetowy pozwala Firmie w każdym miesiącu zaoszczędzić ponad 4000 zł, które w tej chwili możemy wykorzystywać na cele rozwojowe. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań.”
Bartosz Wiśniewski, Prezes Zarządu DomainMaker.plLogowanie Zaloguj

Zaufali nam